• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. 15% off for purchases of €50 or more!

15% off for purchases of €50 or more!

(38)
A woman's face with features representing AI analysis of the skin to provide a skin diagnosis.

AI Skin Observer

Get your personalised skincare routine.

START FACE SCAN
Le Masque-Baume - Fortifying Hair Mask - Nutrition and Shine 200 ml Was price €68.00 Now price €54.40

-20%

Le Masque-Baume - Fortifying Hair Mask - Nutrition and Shine Le Masque-Baume - Fortifying Hair Mask - Nutrition and Shine
Le Masque-Baume - Fortifying Hair Mask - Nutrition and Shine
200 ml

Was price €68.00

€68.00

Now price €54.40

€54.40
(€272.00/1L)

Its mission? To enhance your hair in just 10 minutes*. *Consumer test – 103 women

UV Plus Skin Barrier SPF50+ 30 ml Was price €45.00 Now price €36.00 Rated 4.2432 stars of 5

-20%

UV Plus Skin Barrier SPF50+ UV Plus Skin Barrier SPF50+
UV Plus Skin Barrier SPF50+
30 ml

Was price €45.00

€45.00

Now price €36.00

€36.00
(€1,200.00/1L)

The multi-protection urban sunscreen that protects the skin against six visible signs of premature ageing.

Invisible Sun Care Stick SPF50 17 g Was price €30.00 Now price €24.00 Rated 4.75 stars of 5

-20%

Invisible Sun Care Stick SPF50
Invisible Sun Care Stick SPF50
17 g

Was price €30.00

€30.00

Now price €24.00

€24.00
(€1,411.76/1kg)

This portable sun stick with an invisible finish offers high protection for sensitive areas at all times.

Bronzing Powder 17 g Was price €45.00 Now price €36.00 Rated 4.8 stars of 5

-20%

Bronzing Powder Bronzing Powder
Bronzing Powder
17 g

Was price €45.00

€45.00

Now price €36.00

€36.00
(€2,117.65/1kg)

Smooth, blur and mattify the complexion for a radiant, healthy glow and a sun-kissed complexion all summer long with Bronzing Powder.

Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner 200 ml Was price €45.00 Now price €36.00 Rated 4.5 stars of 5

-20%

Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner
Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner
200 ml

Was price €45.00

€45.00

Now price €36.00

€36.00
(€180.00/1L)

A treatment that provides hydration and boosts the vitality of the hair fibre for light, shiny and silky hair.

Welcome offer Clarins

Welcome Offer: Sign in to enjoy!

Sign up for the newsletter and log in to take advantage of your exclusive offer :
15% off the entire site* for purchases of €50 or more

Sign in / Create an account
DOUBLE SERUM FOUNDATION 39 Shades Was price €55.00 Now price €44.00 Rated 4.3054 stars of 5

-20%

Try it on
DOUBLE SERUM FOUNDATION
DOUBLE SERUM FOUNDATION

Was price €55.00

€55.00

Now price €44.00

€44.00
(€1,466.67/1L)

Next-generation serum foundation with a luminous satin finish, medium-to-full coverage and age-defying care for youthful looking skin

Le Serum - Strengthening and Densifying Scalp Serum 50 ml Was price €99.00 Now price €79.20 Rated 4.2 stars of 5

-20%

Le Serum - Strengthening and Densifying Scalp Serum Le Serum - Strengthening and Densifying Scalp Serum
Le Serum - Strengthening and Densifying Scalp Serum
50 ml

Was price €99.00

€99.00

Now price €79.20

€79.20
(€1,584.00/1L)

The serum is the essential step for stronger, more vibrant hair that looks visibly thicker.

DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum 3 Sizes Was price €81.00 Now price €64.80 Rated 4.7753 stars of 5

-20%

DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
3 Sizes

From

Was price €81.00

€81.00

Now price €64.80

€64.80
(€2,160.00/1L)

Double Serum targets the signs of ageing linked to natural ageing and those induced by lifestyle and the environment.

Le Bain - Fortifying and Volumising Shampoo 200 ml Was price €40.00 Now price €32.00 Rated 4.8 stars of 5

-20%

Le Bain - Fortifying and Volumising Shampoo Le Bain - Fortifying and Volumising Shampoo
Le Bain - Fortifying and Volumising Shampoo
200 ml

Was price €40.00

€40.00

Now price €32.00

€32.00
(€160.00/1L)

A fortifying treatment that gently cleanses the scalp and respects the hair fibre.

Hydrating Care Essentials unit Was price €48.00 Now price €38.40 Rated 4.75 stars of 5

-20%

Hydrating Care Essentials Hydrating Care Essentials
Hydrating Care Essentials
unit

Was price €48.00

€48.00

Now price €38.40

€38.40
1 unit

The moisturising skincare routine for nourished, plump skin.

Lip and Eye Make-Up Essentials Set unit Was price €30.00 Now price €24.00 Rated 4.5 stars of 5

-20%

Lip and Eye Make-Up Essentials Set Lip and Eye Make-Up Essentials Set
Lip and Eye Make-Up Essentials Set
unit

Was price €30.00

€30.00

Now price €24.00

€24.00
1 unit

Make-up essentials for plumped lips and XXL eyes.

Lip Oil Cryo-Plumping 00 cryo mint Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.75 stars of 5

-20%

Try it on
Lip Oil Cryo-Plumping Lip Oil Cryo-Plumping
Lip Oil Cryo-Plumping
00 cryo mint

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20

Lip Oil, Cryo edition: a light touch of freshness for the lips and immediate volumising shine, concentrated as a comforting treatment.

Cleansing Micellar Water 200 ml Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.6988 stars of 5

-20%

Cleansing Micellar Water
Cleansing Micellar Water
200 ml

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€128.00/1L)

The fresh micellar water that removes make-up in one simple step while helping to maintain the skin's balance.

Velvet Cleansing Milk 3 Sizes Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.8617 stars of 5

-20%

Refillable
Velvet Cleansing Milk
Velvet Cleansing Milk
3 Sizes

From

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€128.00/1L)

The silky milk that removes make-up, comforts the skin and helps to maintain its balance.

Hydrating Gentle Foaming Cleanser 125 ml Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 3.6534 stars of 5

-20%

Hydrating Gentle Foaming Cleanser
Hydrating Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€204.80/1L)

The foaming cleanser that cleanses, removes make-up, moisturises and removes impurities from the skin while helping to maintain its balance.

Lip Oil Balm 6 Shades Was price €33.00 Now price €26.40 Rated 4.6802 stars of 5

-20%

Try it on
Lip Oil Balm
Lip Oil Balm

Was price €33.00

€33.00

Now price €26.40

€26.40

The iconic Lip Comfort Oil has been reinvented in a balm for a Baby Lips effect. 99% skincare formula.

L'Elixir - Nourishing Hair Oil - Anti-Frizz and Shine 50 ml Was price €49.00 Now price €39.20 Rated 4.8919 stars of 5

-20%

L'Elixir - Nourishing Hair Oil - Anti-Frizz and Shine L'Elixir - Nourishing Hair Oil - Anti-Frizz and Shine
L'Elixir - Nourishing Hair Oil - Anti-Frizz and Shine
50 ml

Was price €49.00

€49.00

Now price €39.20

€39.20
(€784.00/1L)

This multi-purpose oil envelops your hair in care and shine.

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body 30 ml Was price €38.00 Now price €30.40 Rated 4.831 stars of 5

-20%

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
30 ml

Was price €38.00

€38.00

Now price €30.40

€30.40
(€1,013.33/1L)

A self-tanning booster for body that mixes with any body moisturiser for an instant golden glow.

Lip Oil Balm Cryo-Plumping 00 cryo mint Was price €33.00 Now price €26.40 Rated 4.2222 stars of 5

-20%

Try it on
Lip Oil Balm Cryo-Plumping Lip Oil Balm Cryo-Plumping
Lip Oil Balm Cryo-Plumping
00 cryo mint

Was price €33.00

€33.00

Now price €26.40

€26.40

Lip Oil Balm, Cryo edition: a plumping, moisturising oil-balm for an instant, ultra-refreshing Baby Lips* effect.

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 2 Sizes Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.7261 stars of 5

-20%

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
2 Sizes

From

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€853.33/1L)

The daytime face cream that hydrates and plumps.

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face 15 ml Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.2944 stars of 5

-20%

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
15 ml

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
(€1,546.67/1L)

A self-tanning booster for face that mixes with any moisturiser for an instant golden glow.

You have viewed 21 of 38 products

Load more

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.