• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. 15% off for purchases of €50 or more!

15% off for purchases of €50 or more!

(22)
A woman's face with features representing AI analysis of the skin to provide a skin diagnosis.

AI Skin Observer

Get your personalised skincare routine.

START FACE SCAN
Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner 200 ml Was price €45.00 Now price €36.00 Rated 4.5 stars of 5

-20%

Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner
Le Soin Flash - Detangling and Thickening Hair Conditioner
200 ml

Was price €45.00

€45.00

Now price €36.00

€36.00
(€180.00/1L)

A treatment that provides hydration and boosts the vitality of the hair fibre for light, shiny and silky hair.

Hydrating Care Essentials unit Was price €48.00 Now price €38.40 Rated 4.75 stars of 5

-20%

Hydrating Care Essentials Hydrating Care Essentials
Hydrating Care Essentials
unit

Was price €48.00

€48.00

Now price €38.40

€38.40
1 unit

The moisturising skincare routine for nourished, plump skin.

Extra-Firming Day Cream SPF15 - Refillable 2 Sizes Was price €72.00 Now price €57.60 Rated 4.5484 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Day Cream SPF15 - Refillable
Extra-Firming Day Cream SPF15 - Refillable
2 Sizes

From

Was price €72.00

€72.00

Now price €57.60

€57.60
(€1,152.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect day cream, smooths wrinkles and firms skin - SPF15. *At Clarins.

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 2 Sizes Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.7261 stars of 5

-20%

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
2 Sizes

From

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€853.33/1L)

The daytime face cream that hydrates and plumps.

Supra Lift & Curl Mascara 01 intense black Was price €33.00 Now price €26.40 Rated 3.6181 stars of 5

-20%

Try it on
Supra Lift & Curl Mascara Supra Lift & Curl Mascara
Supra Lift & Curl Mascara
01 intense black

Was price €33.00

€33.00

Now price €26.40

€26.40

Lifting effect. Curved & defined lashes.

Welcome offer Clarins

Welcome Offer: Sign in to enjoy!

Sign up for the newsletter and log in to take advantage of your exclusive offer :
15% off the entire site* for purchases of €50 or more

Sign in / Create an account
Beauty Flash Balm 50 ml Was price €45.50 Now price €36.40 Rated 4.1651 stars of 5

-20%

Beauty Flash Balm
Beauty Flash Balm
50 ml

Was price €45.50

€45.50

Now price €36.40

€36.40
(€728.00/1L)

A beauty-revealing product that instantly erases signs of fatigue and restores radiance to the complexion.

Hydra-Essentiel Night Cream 50 ml Was price €51.00 Now price €40.80 Rated 4.7529 stars of 5

-20%

Hydra-Essentiel Night Cream Hydra-Essentiel Night Cream
Hydra-Essentiel Night Cream
50 ml

Was price €51.00

€51.00

Now price €40.80

€40.80
(€816.00/1L)

The night face cream that hydrates and plumps.

Super Restorative Day Cream All Skin Types 50+ 50 ml Was price €104.00 Now price €83.20 Rated 4.7161 stars of 5

-20%

Super Restorative Day Cream All Skin Types 50+ Super Restorative Day Cream All Skin Types 50+
Super Restorative Day Cream All Skin Types 50+
50 ml

Was price €104.00

€104.00

Now price €83.20

€83.20
(€1,664.00/1L)

The anti-ageing, anti-wrinkle lifting day cream for ages 50+.

Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+ 50 ml Was price €65.00 Now price €52.00 Rated 4.5316 stars of 5

-20%

Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+ Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+
Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+
50 ml

Was price €65.00

€65.00

Now price €52.00

€52.00
(€1,040.00/1L)

Smoothing, radiance-boosting cream with SPF 15. Enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ 50 ml Was price €69.00 Now price €55.20 Rated 4.7328 stars of 5

-20%

Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
50 ml

Was price €69.00

€69.00

Now price €55.20

€55.20
(€1,104.00/1L)

Smoothing and renewing night cream enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Comforting texture.

Body Fit Active 2 Sizes Was price €56.00 Now price €44.80 Rated 4.5758 stars of 5

-20%

Body Fit Active Body Fit Active
Body Fit Active
2 Sizes

From

Was price €56.00

€56.00

Now price €44.80

€44.80
(€224.00/1L)

The first Clarins firming treatment with a cryo-active texture. Smooths, lifts & tones.

Extra-Firming Night Cream All Skin Types - Refillable 2 Sizes Was price €77.00 Now price €61.60 Rated 4.7185 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Night Cream All Skin Types - Refillable
Extra-Firming Night Cream All Skin Types - Refillable
2 Sizes

From

Was price €77.00

€77.00

Now price €61.60

€61.60
(€1,232.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Revitalising cream, smooths wrinkles and firms. *At Clarins.

Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable 2 Sizes Was price €77.00 Now price €61.60 Rated 4.5526 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable
Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable
2 Sizes

From

Was price €77.00

€77.00

Now price €61.60

€61.60
(€1,232.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Revitalising cream, smooths wrinkles and firms - Nourishes and brings comfort to dry skin. *At Clarins.

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+ 50 ml Was price €112.00 Now price €89.60 Rated 4.7487 stars of 5

-20%

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+ Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+
Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+
50 ml

Was price €112.00

€112.00

Now price €89.60

€89.60
(€1,792.00/1L)

The anti-ageing, anti-wrinkle lifting night cream for ages 50+.

Extra-Firming Day Cream Dry Skin - Refillable 2 Sizes Was price €72.00 Now price €57.60 Rated 4.7895 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Day Cream Dry Skin - Refillable
Extra-Firming Day Cream Dry Skin - Refillable
2 Sizes

From

Was price €72.00

€72.00

Now price €57.60

€57.60
(€1,152.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect cream, smooths wrinkles and firms - Nourishes and provides comfort to dry skin. *At Clarins.

ClarinsMen Super Moisture Balm 50 ml Was price €43.00 Now price €34.40 Rated 4.7033 stars of 5

-20%

ClarinsMen Super Moisture Balm ClarinsMen Super Moisture Balm
ClarinsMen Super Moisture Balm
50 ml

Was price €43.00

€43.00

Now price €34.40

€34.40
(€688.00/1L)

Extreme hydration and that cosy sensation.

Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable 2 Sizes Was price €72.00 Now price €57.60 Rated 4.726 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable
Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable
2 Sizes

From

Was price €72.00

€72.00

Now price €57.60

€57.60
(€1,152.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect cream, smooths wrinkles and firms skin. *At Clarins.

Hand and Nail Treatment Cream 100 ml Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.8605 stars of 5

-20%

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
100 ml

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
(€232.00/1L)

A moisturiser that softens, protects, hydrates and strengthens nails.

Nutri-Lumière Night Cream 60+ 50 ml Was price €130.00 Now price €104.00 Rated 4.6935 stars of 5

-20%

Nutri-Lumière Night Cream 60+ Nutri-Lumière Night Cream 60+
Nutri-Lumière Night Cream 60+
50 ml

Was price €130.00

€130.00

Now price €104.00

€104.00
(€2,080.00/1L)

Intense restorative cream All skin types

Multi-Active Night Cream Line Smoothing Dry Skin 30+ 50 ml Was price €69.00 Now price €55.20 Rated 4.2963 stars of 5

-20%

Multi-Active Night Cream Line Smoothing Dry Skin 30+ Multi-Active Night Cream Line Smoothing Dry Skin 30+
Multi-Active Night Cream Line Smoothing Dry Skin 30+
50 ml

Was price €69.00

€69.00

Now price €55.20

€55.20
(€1,104.00/1L)

Smoothing and renewing night cream enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Rich, comforting texture.

Nutri-Lumiere Revive 60+ 50 ml Was price €125.00 Now price €100.00 Rated 4.7778 stars of 5

-20%

Nutri-Lumiere Revive 60+ Nutri-Lumiere Revive 60+
Nutri-Lumiere Revive 60+
50 ml

Was price €125.00

€125.00

Now price €100.00

€100.00
(€2,000.00/1L)

Beautifying, revitalising and firming day cream for all skin types, ages 60+

You have viewed 21 of 22 products

Load more

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.