• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. Bastille Day

Bastille Day

(65)
DOUBLE SERUM Light Texture - Anti-Ageing Serum 3 Sizes Was price €81.00 Now price €64.80 Rated 4.6719 stars of 5

-20%

DOUBLE SERUM Light Texture - Anti-Ageing Serum
DOUBLE SERUM Light Texture - Anti-Ageing Serum
3 Sizes

From

Was price €81.00

€81.00

Now price €64.80

€64.80
(€2,160.00/1L)

Double Serum Light Texture offers anti-ageing action and a bare skin effect. It is adapted to the needs of all skin types, even the most sensitive, and particularly combination to oily skin.

UV Plus Skin Barrier SPF50+ 30 ml Was price €45.00 Now price €36.00 Rated 4.2432 stars of 5

-20%

UV Plus Skin Barrier SPF50+ UV Plus Skin Barrier SPF50+
UV Plus Skin Barrier SPF50+
30 ml

Was price €45.00

€45.00

Now price €36.00

€36.00
(€1,200.00/1L)

The multi-protection urban sunscreen that protects the skin against six visible signs of premature ageing.

DOUBLE SERUM FOUNDATION 39 Shades Was price €55.00 Now price €44.00 Rated 4.3054 stars of 5

-20%

Try it on
DOUBLE SERUM FOUNDATION
DOUBLE SERUM FOUNDATION

Was price €55.00

€55.00

Now price €44.00

€44.00
(€1,466.67/1L)

Next-generation serum foundation with a luminous satin finish, medium-to-full coverage and age-defying care for youthful looking skin

Gua Sha-Inspired Foundation Brush unit Was price €46.00 Now price €36.80 Rated 4.6 stars of 5

-20%

Gua Sha-Inspired Foundation Brush Gua Sha-Inspired Foundation Brush
Gua Sha-Inspired Foundation Brush
unit

Was price €46.00

€46.00

Now price €36.80

€36.80
1 unit

Clarins’ first Gua Sha-inspired brush: enhances Double Serum Foundation with buildable coverage and a lifted effect.

DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum 3 Sizes Was price €81.00 Now price €64.80 Rated 4.7753 stars of 5

-20%

DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
3 Sizes

From

Was price €81.00

€81.00

Now price €64.80

€64.80
(€2,160.00/1L)

Double Serum targets the signs of ageing linked to natural ageing and those induced by lifestyle and the environment.

Invisible Sun Care Stick SPF50 17 g Was price €30.00 Now price €24.00 Rated 4.75 stars of 5

-20%

Invisible Sun Care Stick SPF50
Invisible Sun Care Stick SPF50
17 g

Was price €30.00

€30.00

Now price €24.00

€24.00
(€1,411.76/1kg)

This portable sun stick with an invisible finish offers high protection for sensitive areas at all times.

[ALT_IMAGE]

LIMITED TIME ONLY

Celebrate Bastille Day – 20% Off Sitewide

Enjoy 20% off everything* and 33% Off Summer Sales Selection.

+ Spend €80* and receive your anti-ageing free gift composed of 4 products essentials!

SHOP NOW
Double Serum & Super Restorative Set for Younger Skin unit Was price €108.00 Now price €86.40 Rated 4.7273 stars of 5

-20%

Double Serum & Super Restorative Set for Younger Skin Double Serum & Super Restorative Set for Younger Skin
Double Serum & Super Restorative Set for Younger Skin
unit

Was price €108.00

€108.00

Now price €86.40

€86.40
1 unit

Your skincare essentials that target various signs of ageing, tighten and lift.

Total Eye Lift Set - Eye Skincare and Make-up unit Was price €80.00 Now price €64.00 Rated 4.8333 stars of 5

-20%

Total Eye Lift Set - Eye Skincare and Make-up Total Eye Lift Set - Eye Skincare and Make-up
Total Eye Lift Set - Eye Skincare and Make-up
unit

Was price €80.00

€80.00

Now price €64.00

€64.00
1 unit

The anti-ageing skincare set that lifts, restores and beautifies the eyes.

Face Care Set - Anti-Ageing and Radiance Essentials unit Was price €29.00 Now price €23.20

-20%

Face Care Set - Anti-Ageing and Radiance Essentials Face Care Set - Anti-Ageing and Radiance Essentials
Face Care Set - Anti-Ageing and Radiance Essentials
unit

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
1 unit

A skincare and make-up set designed to target early wrinkles and boost radiance.

Face Care Set - Essentials for Sun-Kissed Skin unit Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 5 stars of 5

-20%

Face Care Set - Essentials for Sun-Kissed Skin Face Care Set - Essentials for Sun-Kissed Skin
Face Care Set - Essentials for Sun-Kissed Skin
unit

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
1 unit

The routine for skin in need of hydration, radiance, and an instant healthy glow.

Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable 2 Sizes Was price €72.00 Now price €57.60 Rated 4.726 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable
Extra-Firming Day Cream All Skin Types - Refillable
2 Sizes

From

Was price €72.00

€72.00

Now price €57.60

€57.60
(€1,152.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect cream, smooths wrinkles and firms skin. *At Clarins.

Blue Orchid Face Treament Oil "Dehydrated Skin" 30 ml Was price €52.50 Now price €42.00 Rated 4.8848 stars of 5

-20%

Blue Orchid Face Treament Oil "Dehydrated Skin" Blue Orchid Face Treament Oil "Dehydrated Skin"
Blue Orchid Face Treament Oil "Dehydrated Skin"
30 ml

Was price €52.50

€52.50

Now price €42.00

€42.00
(€1,400.00/1L)

A face with 100% plant extracts for dehydrated skin..

Instant Smooth Perfecting Touch 15 ml Was price €38.00 Now price €30.40 Rated 4.7021 stars of 5

-20%

Instant Smooth Perfecting Touch Instant Smooth Perfecting Touch
Instant Smooth Perfecting Touch
15 ml

Was price €38.00

€38.00

Now price €30.40

€30.40
(€2,026.67/1L)

A make-up primer that fills in and visibly smoothes away imperfections for a more even skin tone.

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" 100 ml Was price €55.00 Now price €44.00 Rated 4.7948 stars of 5

-20%

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
100 ml

Was price €55.00

€55.00

Now price €44.00

€44.00
(€440.00/1L)

A firming body oil that tones and improves elasticity, ideal for stretch marks removal 100% Pure Plant Extracts

Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable 2 Sizes Was price €77.00 Now price €61.60 Rated 4.5526 stars of 5

-20%

Refillable
Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable
Extra-Firming Night Cream Dry Skin - Refillable
2 Sizes

From

Was price €77.00

€77.00

Now price €61.60

€61.60
(€1,232.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Revitalising cream, smooths wrinkles and firms - Nourishes and brings comfort to dry skin. *At Clarins.

Eau Extraordinaire 100 ml Was price €52.00 Now price €41.60 Rated 4.5414 stars of 5

-20%

Eau Extraordinaire
Eau Extraordinaire
100 ml

Was price €52.00

€52.00

Now price €41.60

€41.60
(€416.00/1L)

Aromatic Treatment Fragrances that revive your inner strength.

Hand and Nail Treatment Cream 100 ml Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.8605 stars of 5

-20%

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
100 ml

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
(€232.00/1L)

A moisturiser that softens, protects, hydrates and strengthens nails.

Gentle Renewing Cleansing Mousse 150 ml Was price €33.00 Now price €26.40 Rated 4.8067 stars of 5

-20%

Gentle Renewing Cleansing Mousse
Gentle Renewing Cleansing Mousse
150 ml

Was price €33.00

€33.00

Now price €26.40

€26.40
(€176.00/1L)

This highly foaming mousse gently removes make-up and restores radiance to dull complexions while leaving the skin cleansed and feeling renewed.

Total Eye Revive 15 ml Was price €48.50 Now price €38.80 Rated 3.9865 stars of 5

-20%

Total Eye Revive Total Eye Revive
Total Eye Revive
15 ml

Was price €48.50

€48.50

Now price €38.80

€38.80
(€2,586.67/1L)

This expert eye care visibly reduces dark circles and puffiness while smoothing fine lines.

My Clarins Routine Set - Young Skincare unit Was price €23.00 Now price €18.40

-20%

My Clarins Routine Set - Young Skincare My Clarins Routine Set - Young Skincare
My Clarins Routine Set - Young Skincare
unit

Was price €23.00

€23.00

Now price €18.40

€18.40
1 unit

The essentials to cleanse, moisturise and energise young skin.

Body-Smoothing Moisture Milk 400 ml Was price €46.00 Now price €36.80 Rated 4.7143 stars of 5

-20%

Body-Smoothing Moisture Milk Body-Smoothing Moisture Milk
Body-Smoothing Moisture Milk
400 ml

Was price €46.00

€46.00

Now price €36.80

€36.80
(€92.00/1L)

Daily Moisture that lasts up to 48 hours.

You have viewed 21 of 65 products

Load more

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.