• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. Body and Hair
  3. Sun

Sun

(6)
Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+ 150 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.3478 stars of 5

-20%

Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+ Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+
Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+
150 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€181.33/1L)

A very high protection milky sun care spray with a light texture that absorbs easily for comfortable, hydrated skin.

Glowing Sun Oil High Protection SPF30 150 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.9189 stars of 5

-20%

Glowing Sun Oil High Protection SPF30 Glowing Sun Oil High Protection SPF30
Glowing Sun Oil High Protection SPF30
150 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€181.33/1L)

A high protection nourishing oil, ideal for soft and moisturised skin.

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body 30 ml Was price €38.00 Now price €30.40 Rated 4.831 stars of 5

-20%

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
30 ml

Was price €38.00

€38.00

Now price €30.40

€30.40
(€1,013.33/1L)

A self-tanning booster for body that mixes with any body moisturiser for an instant golden glow.

SOS Sunburn After Sun Mask 100 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.5556 stars of 5

-20%

SOS Sunburn After Sun Mask SOS Sunburn After Sun Mask
SOS Sunburn After Sun Mask
100 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€272.00/1L)

Soothes and hydrates your skin.

Self Tanning Milky Lotion 125 ml Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.913 stars of 5

-20%

Self Tanning Milky Lotion Self Tanning Milky Lotion
Self Tanning Milky Lotion
125 ml

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€204.80/1L)

A self-tanning face and body lotion with a milky texture that gradually provides a golden veil and intensely hydrates the skin.

Glowing Sun Care Mist SPF50+ Body 150 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 3.8511 stars of 5

-20%

Glowing Sun Care Mist SPF50+ Body
Glowing Sun Care Mist SPF50+ Body
150 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€181.33/1L)

This two-phase sun mist visibly protects against premature ageing and cares for all skin types.

You have viewed 6 of 6 products

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.