• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. Holidays - Generic

Holidays - Generic

(20) Read more Read less
This holiday season, give the gift of Clarins.
Discover our handpicked selection of seasonal stocking fillers and limited-edition festive treats, or spoil your loved ones with our gorgeously decadent gift sets.
My Clarins RE-MOVE Purifying Cleaning Gel 125 ml Was price €24.00 Now price €19.20 Rated 4.4444 stars of 5

-20%

My Clarins RE-MOVE Purifying Cleaning Gel My Clarins RE-MOVE Purifying Cleaning Gel
My Clarins RE-MOVE Purifying Cleaning Gel
125 ml

Was price €24.00

€24.00

Now price €19.20

€19.20
(€153.60/1L)

The refreshing cleansing gel for youthful skin that helps to effectively remove all impurities. Freshening effect!

My Clarins RE-FRESH Hydra-Revitalising Eye Care 15 ml Was price €23.00 Now price €18.40 Rated 4.3333 stars of 5

-20%

My Clarins RE-FRESH Hydra-Revitalising Eye Care My Clarins RE-FRESH Hydra-Revitalising Eye Care
My Clarins RE-FRESH Hydra-Revitalising Eye Care
15 ml

Was price €23.00

€23.00

Now price €18.40

€18.40
(€1,226.67/1L)

This fresh gel for the eyes helps to instantly reduce all signs of fatigue (dark circles & puffiness). Boosting effect.

My Clarins RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask 50 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.5 stars of 5

-20%

My Clarins RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask My Clarins RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask
My Clarins RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask
50 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€544.00/1L)

The fresh, melting night mask for youthful skin that helps to quench, plump and recharge the skin just like after a good night's sleep. Recharge effect.

Multi-Active Day Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ 50 ml Was price €65.00 Now price €52.00 Rated 4.5929 stars of 5

-20%

Multi-Active Day Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ Multi-Active Day Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
Multi-Active Day Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
50 ml

Was price €65.00

€65.00

Now price €52.00

€52.00
(€1,040.00/1L)

Smoothing and radiance boosting cream. Melting texture. Enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ 50 ml Was price €69.00 Now price €55.20 Rated 4.7328 stars of 5

-20%

Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+ Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
Multi-Active Night Cream Line Smoothing All Skin Types 30+
50 ml

Was price €69.00

€69.00

Now price €55.20

€55.20
(€1,104.00/1L)

Smoothing and renewing night cream enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Comforting texture.

Super Restorative Rose Radiance Cream 50+ 50 ml Was price €104.00 Now price €83.20 Rated 4.5753 stars of 5

-20%

Super Restorative Rose Radiance Cream 50+ Super Restorative Rose Radiance Cream 50+
Super Restorative Rose Radiance Cream 50+
50 ml

Was price €104.00

€104.00

Now price €83.20

€83.20
(€1,664.00/1L)

The re-densifying day cream restores radiance to skin challenged by hormonal changes due to the ageing process.

The Clarins Gift Finder

COSMIC HOLIDAY

The Clarins Gift Finder

Pick the perfect present with our exclusive selection of gifts!

DISCOVER

Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Clarins different wrappings

The Clarins Gift Finder

Pick the perfect present with our exclusive selection of seasonal gifts!

And transform your presents into stellar suprises with our EXCLUSIVE GIFT WRAPPING SERVICE at checkout with qualifying purchases.

Who are you shopping for?
  • Her
  • Him
What are you looking to pamper them with?
  • Skincare
  • Bath & Body
  • Make-Up
  • Clarins Spa Experience
  • Gift Card
  • Skincare
  • Clarins Spa Experience
  • Gift Card
What's their age range?
  • 18-30
  • 30-40
  • 40-50
  • 50-60
  • 60+
Discover
Chrismas background decoration with specks and golden elements
Chrismas background decoration with specks and golden elements
DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum 3 Sizes Was price €81.00 Now price €64.80 Rated 4.7753 stars of 5

-20%

DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
DOUBLE SERUM - Anti-Ageing Serum
3 Sizes

From

Was price €81.00

€81.00

Now price €64.80

€64.80
(€2,160.00/1L)

Double Serum targets the signs of ageing linked to natural ageing and those induced by lifestyle and the environment.

Nutri-Lumière Night Cream 60+ 50 ml Was price €130.00 Now price €104.00 Rated 4.6935 stars of 5

-20%

Nutri-Lumière Night Cream 60+ Nutri-Lumière Night Cream 60+
Nutri-Lumière Night Cream 60+
50 ml

Was price €130.00

€130.00

Now price €104.00

€104.00
(€2,080.00/1L)

Intense restorative cream All skin types

Moisture Rich Body Lotion 2 Sizes Was price €47.00 Now price €37.60 Rated 4.7826 stars of 5

-20%

Moisture Rich Body Lotion
Moisture Rich Body Lotion
2 Sizes

From

Was price €47.00

€47.00

Now price €37.60

€37.60
(€188.00/1L)

The perfect moisturiser for intense hydration on even the driest skin.

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" 100 ml Was price €55.00 Now price €44.00 Rated 4.7948 stars of 5

-20%

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
100 ml

Was price €55.00

€55.00

Now price €44.00

€44.00
(€440.00/1L)

A firming body oil that tones and improves elasticity, ideal for stretch marks removal 100% Pure Plant Extracts

Hand and Nail Treatment Cream 100 ml Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.8605 stars of 5

-20%

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
100 ml

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
(€232.00/1L)

A moisturiser that softens, protects, hydrates and strengthens nails.

ClarinsMen Active Face Wash 125 ml Was price €31.00 Now price €24.80 Rated 4.8209 stars of 5

-20%

ClarinsMen Active Face Wash ClarinsMen Active Face Wash
ClarinsMen Active Face Wash
125 ml

Was price €31.00

€31.00

Now price €24.80

€24.80
(€198.40/1L)

Foaming Gel – Purifying

ClarinsMen Smooth Shave Foaming Gel 150 ml / 149g Was price €23.50 Now price €18.80 Rated 4.7442 stars of 5

-20%

ClarinsMen Smooth Shave Foaming Gel ClarinsMen Smooth Shave Foaming Gel
ClarinsMen Smooth Shave Foaming Gel
150 ml / 149g

Was price €23.50

€23.50

Now price €18.80

€18.80

This ultra-smooth foaming gel facilitates a close, fast and efficient shave, while taking care of the skin.

Lip Comfort Oil 9 Shades Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.5822 stars of 5

-20%

Try it on
Lip Comfort Oil
Lip Comfort Oil

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20

Nourishing oil for shiny, enhanced lips.

Instant Smooth Perfecting Touch 15 ml Was price €38.00 Now price €30.40 Rated 4.7021 stars of 5

-20%

Instant Smooth Perfecting Touch Instant Smooth Perfecting Touch
Instant Smooth Perfecting Touch
15 ml

Was price €38.00

€38.00

Now price €30.40

€30.40
(€2,026.67/1L)

A make-up primer that fills in and visibly smoothes away imperfections for a more even skin tone.

Supra Volume Mascara 2 Shades Was price €33.00 Now price €26.40 Rated 4.3645 stars of 5

-20%

Try it on
Supra Volume Mascara Supra Volume Mascara
Supra Volume Mascara

Was price €33.00

€33.00

Now price €26.40

€26.40

Intensely voluminises lashes and provides extra care

My Clarins PURE-RESET Purifying Matifying Toner 200 ml Was price €24.00 Now price €19.20 Rated 5 stars of 5

-20%

My Clarins PURE-RESET Purifying Matifying Toner My Clarins PURE-RESET Purifying Matifying Toner
My Clarins PURE-RESET Purifying Matifying Toner
200 ml

Was price €24.00

€24.00

Now price €19.20

€19.20
(€96.00/1L)

The lotion which mattifies, rebalances and purifies combination to oily skin types.

My Clarins RE-BOOST TINTED Hydra-Energizing Cream 50 ml Was price €31.00 Now price €24.80 Rated 4.4194 stars of 5

-20%

My Clarins RE-BOOST TINTED Hydra-Energizing Cream My Clarins RE-BOOST TINTED Hydra-Energizing Cream
My Clarins RE-BOOST TINTED Hydra-Energizing Cream
50 ml

Was price €31.00

€31.00

Now price €24.80

€24.80
(€496.00/1L)

The tinted cream for all skin types which hydrates, energises and evens out the complexion for an instantly healthy glow.

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+ 50 ml Was price €112.00 Now price €89.60 Rated 4.7487 stars of 5

-20%

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+ Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+
Super Restorative Night Cream All Skin Types 50+
50 ml

Was price €112.00

€112.00

Now price €89.60

€89.60
(€1,792.00/1L)

The anti-ageing, anti-wrinkle lifting night cream for ages 50+.

Mascaras Collection unit Was price €36.00 Now price €28.80

-20%

Mascaras Collection Mascaras Collection
Mascaras Collection
unit

Was price €36.00

€36.00

Now price €28.80

€28.80
1 unit

The 3 steps to perfect eyes: lash serum, mascara and top coat.

You have viewed 20 of 20 products

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.