• Skip to content
  • Go to Footer
Beauty Days | Enjoy 20% off the entire site. Enjoy now
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • Beauty Days Offer
  • New products
  • Skincare
  • Body and Hair
  • Make-up
  • Gifts
  • Offers
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. Clarins Summer Selection

Clarins Summer Selection

(24)
Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+ 50 ml Was price €65.00 Now price €52.00 Rated 4.5316 stars of 5

-20%

Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+ Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+
Multi-Active Day Cream SPF15 Line Smoothing 30+
50 ml

Was price €65.00

€65.00

Now price €52.00

€52.00
(€1,040.00/1L)

Smoothing, radiance-boosting cream with SPF 15. Enriched with [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF15 50 ml Was price €48.00 Now price €38.40 Rated 4.7868 stars of 5

-20%

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF15 Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF15
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF15
50 ml

Was price €48.00

€48.00

Now price €38.40

€38.40
(€768.00/1L)

The anti-UV, antioxidant moisturising day cream.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Sizes Was price €24.00 Now price €19.20 Rated 4.2658 stars of 5

-20%

Refillable
Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Sizes

From

Was price €24.00

€24.00

Now price €19.20

€19.20
(€96.00/1L)

The shower gel with essential oils that cleanses and tones.

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" 100 ml Was price €55.00 Now price €44.00 Rated 4.7948 stars of 5

-20%

Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning" Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
Tonic Body Treatment Oil "Firming / Toning"
100 ml

Was price €55.00

€55.00

Now price €44.00

€44.00
(€440.00/1L)

A firming body oil that tones and improves elasticity, ideal for stretch marks removal 100% Pure Plant Extracts

Youth-protecting Sunscreen Very High Protection SPF50+ 50 ml Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.6667 stars of 5

-20%

Youth-protecting Sunscreen Very High Protection SPF50+ Youth-protecting Sunscreen Very High Protection SPF50+
Youth-protecting Sunscreen Very High Protection SPF50+
50 ml

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€512.00/1L)

A very high protection and moisturising SPF 50+ face cream. Nourishes all skin types.

Hydra-Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm 15 ml Was price €28.00 Now price €22.40 Rated 3.5263 stars of 5

-20%

Hydra-Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm Hydra-Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm
Hydra-Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm
15 ml

Was price €28.00

€28.00

Now price €22.40

€22.40
(€1,493.33/1L)

The moisture replenishing and plumping lip balm, enriched with hyaluronic acid, which protects, moisturises and nourishes the lips.

Your Energizing Routine

FEW DAYS ONLY

Beauty Days: Enjoy 20% off all website*.

+ Spend €80* and receive your beauty gift composed of 4 miniature products. Enjoy now

Eau des Jardins Uplifting Body Lotion 200 ml Was price €43.00 Now price €34.40 Rated 4.5385 stars of 5

-20%

Eau des Jardins Uplifting Body Lotion Eau des Jardins Uplifting Body Lotion
Eau des Jardins Uplifting Body Lotion
200 ml

Was price €43.00

€43.00

Now price €34.40

€34.40
(€172.00/1L)

A moisturising body lotion with the uplifting fragrance of Eau des Jardins essential oils.

Skin Illusion SPF15 21 Shades Was price €44.00 Now price €35.20 Rated 4.2634 stars of 5

-20%

Try it on
Skin Illusion SPF15 Skin Illusion SPF15
Skin Illusion SPF15

Was price €44.00

€44.00

Now price €35.20

€35.20
(€1,173.33/1L)

Natural hydrating foundation. 23 shades.

Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+ 150 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.3478 stars of 5

-20%

Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+ Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+
Sun Spray Lotion Very High Protection SPF50+
150 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€181.33/1L)

A very high protection milky sun care spray with a light texture that absorbs easily for comfortable, hydrated skin.

Moisture Rich Body Lotion 2 Sizes Was price €47.00 Now price €37.60 Rated 4.7826 stars of 5

-20%

Moisture Rich Body Lotion
Moisture Rich Body Lotion
2 Sizes

From

Was price €47.00

€47.00

Now price €37.60

€37.60
(€188.00/1L)

The perfect moisturiser for intense hydration on even the driest skin.

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body 30 ml Was price €38.00 Now price €30.40 Rated 4.831 stars of 5

-20%

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
30 ml

Was price €38.00

€38.00

Now price €30.40

€30.40
(€1,013.33/1L)

A self-tanning booster for body that mixes with any body moisturiser for an instant golden glow.

Eau Ressourçante 100 ml Was price €52.00 Now price €41.60 Rated 4.6486 stars of 5

-20%

Eau Ressourçante
Eau Ressourçante
100 ml

Was price €52.00

€52.00

Now price €41.60

€41.60
(€416.00/1L)

A soothing Clarins Treatment Fragrance that takes care of the skin and mind.

Lip Comfort Oil 9 Shades Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.5822 stars of 5

-20%

Try it on
Lip Comfort Oil
Lip Comfort Oil

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20

Nourishing oil for shiny, enhanced lips.

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face 15 ml Was price €29.00 Now price €23.20 Rated 4.2944 stars of 5

-20%

Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
Self-Tanning Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
15 ml

Was price €29.00

€29.00

Now price €23.20

€23.20
(€1,546.67/1L)

A self-tanning booster for face that mixes with any moisturiser for an instant golden glow.

Body Fit Active 2 Sizes Was price €56.00 Now price €44.80 Rated 4.5821 stars of 5

-20%

Body Fit Active Body Fit Active
Body Fit Active
2 Sizes

From

Was price €56.00

€56.00

Now price €44.80

€44.80
(€224.00/1L)

The first Clarins firming treatment with a cryo-active texture. Smooths, lifts & tones.

Glowing Sun Oil High Protection SPF30 150 ml Was price €34.00 Now price €27.20 Rated 4.9189 stars of 5

-20%

Glowing Sun Oil High Protection SPF30 Glowing Sun Oil High Protection SPF30
Glowing Sun Oil High Protection SPF30
150 ml

Was price €34.00

€34.00

Now price €27.20

€27.20
(€181.33/1L)

A high protection nourishing oil, ideal for soft and moisturised skin.

Youth-protecting Sunscreen High Protection SPF30 50 ml Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.6944 stars of 5

-20%

Youth-protecting Sunscreen High Protection SPF30 Youth-protecting Sunscreen High Protection SPF30
Youth-protecting Sunscreen High Protection SPF30
50 ml

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60
(€512.00/1L)

A high protection and moisturising SPF 30 face cream. Nourishes all skin types.

Wonder Volume Mascara XXL 2 Shades Was price €31.00 Now price €24.80 Rated 4.2308 stars of 5

-20%

Try it on
Wonder Volume Mascara XXL
Wonder Volume Mascara XXL

Was price €31.00

€31.00

Now price €24.80

€24.80

More than just a mascara, it's a skincare concentrate. Lashes appear instantly fuller from the first application, even on bare lashes, day after day.

Eau Extraordinaire 100 ml Was price €52.00 Now price €41.60 Rated 4.5414 stars of 5

-20%

Eau Extraordinaire
Eau Extraordinaire
100 ml

Was price €52.00

€52.00

Now price €41.60

€41.60
(€416.00/1L)

Aromatic Treatment Fragrances that revive your inner strength.

Waterproof Eye Pencil 6 Shades Was price €28.00 Now price €22.40 Rated 4 stars of 5

-20%

Try it on
Waterproof Eye Pencil
Waterproof Eye Pencil

Was price €28.00

€28.00

Now price €22.40

€22.40

A stroke of pure colour.

Joli Rouge 17 Shades Was price €32.00 Now price €25.60 Rated 4.2222 stars of 5

-20%

Refillable
Joli Rouge
Joli Rouge

Was price €32.00

€32.00

Now price €25.60

€25.60

Colour and lip care combined. A flawless satin finish and a caring formula that melts into the lips.

You have viewed 21 of 24 products

Load more

Filters

Sort by

Need help? Need help?

You cannot add this product to cart.